Organico Hotel Boutique Valle De Bravo
| Gratis Wi-Fi Gratis Wi-Fi på offentliga platser | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Incheckning/Utcheckning Snabbincheckning/-utcheckning |
| Simbassäng Oändlighetspool Liten pool | Aktiviteter Tennisbana Vandring | Spa & Hälsocenter Massage |
| Mat/Dryck Restaurang Bar/lounge | Mötesfaciliteter Affärscentrum | Barnvänligt Barnmeny Spelrum |
Det bekväma Organico Hotel Boutique Valle De Bravo, som ligger 2 km från Andaro Plaza Avandaro, erbjuder WiFi i allmänna utrymmen och en parkering. Gästerna på det här hotellet kan besöka Pachanga, som ligger cirka 15 minuters promenad bort eller 2 restauranger på hotellet.
Detta bekväma hotell har ett behändigt läge precis runt hörnet från Museo Arqueologico de Valle de Bravo. Bland sevärdheterna som är belägna 750 m från Organico Hotel Boutique i Valle de Bravo finns La Mezca de Valle. Från boendet tar det 10 minuter med bil till Maranatha Centro De Oracion.
Vissa rum har uteplats och balkong för din bekvämlighet. Privata badrum ingår i rummen.
En kontinental frukost serveras varje morgon. Gästerna kan testa vegetariska rätter i hotellets restaurang. Det serverar middag och lunch. Restaurangen Coma ligger ganska nära detta hotell.
- Lokala sevärdheter
- Museo Arqueologico de Valle de Bravo450 m
- iglesia del cristo negro200 m
- Santa Maria250 m
- Marina Acuario250 m
- Santuario Santa Maria Ahuacatlan300 m
- Ligmincha Valle de Bravo450 m
- Vuelo Libre Mexico450 m
- Cinema Valle450 m
- Alas del Hombre450 m
- Tiempo y Arte500 m
- Flygplatser
- Toluca Flygplats82 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Gratis Wi-Fi på offentliga platser
- Parkering
- Säkerhetsfack
- 24-timmars reception
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Snabbincheckning/-utcheckning
- Inga husdjur
- 24-timmars säkerhet
- Kafé
- Brandsläckare
Mat och drycker
- Frukost i rummet
- Restaurang
- Snackbar
- Bar/lounge
- Picknickområde/bord
- Middag
- Lunchpaket
- Särskilda dietmenyer
Aktiviteter och avkoppling
- Oändlighetspool
- Liten pool
- Strandparasoll
- Solterass
- Trädgård
- Spa & Hälsocenter
- Massage
- Vandring
- Tennisbana
- Offentligt bad
- Pool med utsikt
Service
- Rumsservice
- Hushållning
- Tvätt
- Kemtvätt
- Utflykts-/biljettservice
- Välkomstdryck
- Affärscentrum
- Mötes-/bankettfaciliteter
På rummet
- Luftkonditionering
- Uteplats
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Strykservice
- Gratis toalettartiklar
- LCD-TV
- Barnmeny
- Spelrum
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från det eleganta Organico Hotel Boutique Valle De Bravo?
Det tar 15 minuter till fots att komma från det eleganta Organico Hotel Boutique Valle De Bravo till centrum. - ❓
Finns det parkeringsplatser vid Organico Hotel Boutique Valle De Bravo?
Privat parkering finns på Organico Hotel Boutique Valle De Bravo gratis. - 🍳
Erbjuds frukost på det eleganta Organico Hotel Boutique Valle De Bravo?
Ja, det eleganta Organico Hotel Boutique Valle De Bravo erbjuder frukost, som serveras dagligen i restaurangen. - 🕗
Vilken tid checkar man ut på Organico Hotel Boutique Valle De Bravo?
Gästerna på Organico Hotel Boutique Valle De Bravo måste checka ut till 13:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på det här hotellet?
Det genomsnittliga priset för ett rum i det här hotellet är 85$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - ❓
Vilken betalningsmetod erbjuds på hotellet?
Gästerna på hotellet kan betala med American Express, Mastercard och Visa. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på det eleganta Organico Hotel Boutique Valle De Bravo?
Det eleganta Organico Hotel Boutique Valle De Bravo erbjuder Standardrum med Queen size-säng, Familjerum och Deluxe rum att välja mellan. - ❓
Vilken typ av pool finns det på detta eleganta hotell?
Detta eleganta hotell har en infinity-pool.